+380970334122 | moc.liamg%40i.kynahcerh.aiiramм.Київ, вул. Михайлівська 21, оф.5

+380970334122 | moc.liamg%40i.kynahcerh.aiiramм.Київ, вул. Михайлівська 21, оф.5

Статті та публікації

Illustration

Гречаник М. І. Дисертація на тему "Особливості становлення гендерної ідентичності гомосексуальних людей" 2024 р.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності 053 Психологія.
У дисертації здійснено теоретичне обґрунтування та емпіричне вивченняважливої наукової проблеми особливостей становлення гендерної ідентичності гомосексуальних людей.З урахуванням наукових підходів у соціальній психології, психології особистості, гендерній психології, у дисертації обґрунтовано теоретико- методологічні засади дослідження проблеми особливостей становлення гендерної ідентичності гомосексуальних людей. Розкрито поняття ЛГБТІК+ спільноти, зміст та структуру гендерної ідентичності ЛГБТІК+. Систематизовано особливості гендерної ідентичності гомосексуальних людей, серед яких можна виділити соціальні, культуральні, психологічні. Розглянуто структуру гендерної ідентичності ЛГБТІК+ як співвідношення когнітивного, конативного, афективного компонентів. Побудовано теоретичну модель гендерної ідентичності ЛГБТІК+. Когнітивний компонент гендерної ідентичності ЛГБТІК+ включає різні аспекти знань, переконань та усвідомлення особи про її гендерну ідентичність. Конативний компонент ідентичності ЛГБТ стосується поведінкових аспектів та намірів, пов'язаних із самосприйняттям і самовираженням особистості як частини ЛГБТ-спільноти. Афективний компонент ідентичності ЛГБТ включає в себе емоційні аспекти та особисті переживання, пов’язані зі сексуальною орієнтацією або гендерною ідентичністю. Визначено, що основними чинниками становлення гендерної ідентичності ЛГБТІК+ є обʼєктивний і субʼєктивний гендерний простір.

Illustration

TKALYCH, M. H.; HRECHANYK, M. I.; HRECHANYK, E. O. БІОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ СТАНОВЛЕННЯ ГОМОСЕКСУАЛЬНОСТІ ІНДИВІДА. Problems of Modern Psychology, 2020, 2: 115-124.xt element

У статті представлено теоретичний аналіз та обґрунтування біологічних чинників становлення гомосексуальності індивіда. Виділено окремий вплив генетичного, онтогенетичного та етологічного факторів на процес формування сексуальної орієнтації індивіда. Здійснено аналіз гомосексуальності крізь призму еволюційної психології. Визначено фактори онтогенетичного розвитку, які впливають становлення гомосексуальності. Проаналізовано фактори гормонального впливу, який здійснюється протягом внутрішньоутробного розвитку на становлення гомосексуальності, відзначено вплив тестостерону на поведінку та статеві відмінності у людини та інших тварин. Особливу увагу приділено статевій диференціації мозку під час внутрішньоутробного розвитку. Також розглядається зв’язок стресу матерів та пренатального періоду з становленням гомосексуальності. Здійснено аналіз основних еволюційних факторів, які впливають на формування гомосексуальності: адаптивність, родинний відбір, нейтральні ознаки, репродуктивний успіх. Важливу увагу приділено питанню дихотомізації статевої поведінки на розбірливу та нерозбірливу у контексті еволюції. 

Illustration

HRECHANYK, M. I. ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОЗ'ВЯЗКУ ПРОДУКЦІЇ ЗМІ ТА
СИСТЕМИ ЦІННОСТЕЙ ПІДЛІТКА. 2013 р.

Взаємозв’язкок продукції засобів масової інформації та системи
цінностей підлітків можна простежити у вигляді чисельної кількості
цифрових гаджетів, появі та розвитку соціальних мереж – всі ці
інформаційні канали спрямовані на задоволенні потреб особистості. Засоби
масової інформації за допомогою своєї продукції можуть впливати на
трансляцію семіотичних конструктів в підсвідомість підлітка і
впровадження їх у систему цінностей у вигляді різних по наповненню
смислів, що може призводити до утворення чужорідних конструктів в
системі цінностей. Дослідження проблеми цінностей і ціннісних орієнтацій,
що проводилися за кордоном (Е. Шпрангер, А. Маслоу, Дж. Холандом,
М.Рокича, В. Франклом, С. Шварцем, В. Білскі та ін) і в нашій країні (Б. Г.
Ананьєв, С. Л. Рубінштейн, В. Н. Мясищев та ін.), показали, що цінності та
ціннісні орієнтації є найважливішими компонентами структури особистості.
Поряд з іншими соціально-психологічними утвореннями вони виконують
функції регуляторів поведінки і проявляються у всіх галузях людської
діяльності. 

Відео

У ЛГБТ+ дві війни | ГЕЙ-ПРОПАГАНДА

Кібербулінг на захисті толерантності? 

Про психологію стосунків

Психологічні аспекти селфі